HORSE SPORT IRELAND IS THE NATIONAL GOVERNING BODY FOR EQUESTRIAN SPORT IN IRELAND AND MAINTAINS THE IRISH HORSE REGISTER

HORSE SPORT IRELAND IS THE NATIONAL GOVERNING BODY FOR EQUESTRIAN SPORT IN IRELAND AND MAINTAINS THE IRISH HORSE REGISTER

FEI Entries - Last Week

This Week Next Week All Entries

Entries for: 13th - 19th Jun 2017

Competitors and Horses

Sacha Hourigan with Themis

 

Competitors and Horses

CEI 2*: Nicola Boud with Inchaallah Claddah; Helen McFarland with She Stoops To Conquer (ISH)

CEI 1*: Andrea O’Carroll with Kildalton Spice; Mary Thompson with Aspirina

CEI YJ: Jacob Morrow with Tambo; Morgan Skillen with The Hollows Diamond

 

Competitors and Horses

Sunday: Grand Prix 13.45 GMT

CSI 5*: Bertram Allen with Christy Jnr, Dino W and Molly Malone V; Denis Lynch with All Star 5, Ho Go Van De Padenborre and Limelight 42; Cian O’Connor with Callisto, Copain Du Perchet CH and Skyhorse

CSI YH: Bertram Allen with Calafrieda

 

Competitors and Horses

Sunday: Grand Prix 13.30 GMT

CSI 2*: Killian Norris with Calvador II, Cancara and Condor Z; Thomas Ryan with Bombay 33, Calito De Thieusies and Quite Zero

CSI YH: Thomas Ryan with Clarence V and Larimosa

 

Competitors and Horses

Jim Newsam with Magennis (ISH); Alan Nolan with Bronze Flight; Michael Ryan with Ballylynch Adventure (ISH); Patricia Ryan with Dunrath Eclipse (ISH)

Competitors and Horses

Sunday: Grand Prix 14.30 GMT

Anna Carway with Ajaccio and Claricella

 

Competitors and Horses

Sunday: Grand Prix

CSI 2*: Ger O’Neill with Castlefield Gucci (ISH), Clim Bim and Dondoctro Ryal K

CSI 1*: Ger O’Neill with Cavalino 26

CSI YH: Ger O’Neill with Castlefield Vegas (ISH)

 

Competitors and Horses

Sunday: Grand Prix 20.00 GMT

Kevin Babington with Double O Seven 7, Mark Q (ISH) and Super Chilled (ISH); Daniel Coyle with Cita, Dillinger, Fortis Fortuna, Grafton, Martha Louise, Ridley, Simba De La Roque and Tienna

 

 

Competitors and Horses

Sunday: Grand Prix 14.30 GMT

CSI 4*: Shane Breen with Acoustik Solo Du Baloubet, Golden Hawk and Ipswich Van De Wolfsakker; Trevor Breen with Bombay, Escapade H and Lord Luidam; Greg Broderick with Charmeur, Chinook II and Daify; Anthony Condon with Balzac, SFS Arla and Zira VH Kapelhof Z; Richard Howley with Calmond, Cendara De Mies and Tango Du Valdecie; Paul Kennedy with Datero H; Darragh Kenny with C’est Beau, Sandetto and Team De Coquerie; Dermott Lennon with Fleur IV and Vampire; Derek McCoppin with Condor; Christopher Megahey with Seapatrick Cruise Cavalier (ISH); Peter Moloney with Ghana and Vennoot; Billy Twomey with Diaghilev, Kimba Flamenco and Pewit Nono

CSI 2*: Aisling Byrne with Norbert, Perfect Rouge and Wellview Classic Dream (ISH)(TIH); Aoife Dooley with Alvatore and Cadans Z; Paul Kennedy with Destiny Second Life Z; Philip McGuane with Entertainer V and Judas VD Donkhoeve; Christopher Megahey with Seapatrick Cruise Cavalier (ISH); Harold Megahey with Charming Lady; Peter Moloney with D’Atlantique Royale; Stephen Moore with Cream Caramel, Cristobar and Istafan Sissi; Michael Pender with Casanova Van Overis Z, Doriena and Romanella Gold; Jenny Rankin with Beech Hill Lucia (ISH), Bennys Legacy and MHS Attraction (ISH); Deirdre Reilly with Fortnight and San Marco Z; Conor Swail with Dynamite N

CSI Am: Darragh Magner with Bruce Almighty VI

 

Competitors and Horses

Roland Tong with Rybrook Ambience

 

12